سه شنبه ١١ آذر ١٣٩٩


  چاپ        ارسال به دوست

ارتقا سطح سلامت روانی، با همکاری خیرین سلامت و مددکاران اجتماعی

رئیس بیمارستان اعصاب و روان شهید رجایی یاسوج گفت: همکاری خیرین و مددکاران اجتماعی موجب ارتقا سطح سلامت روانی و کاهش آسیب ای اجتماعی به ویژدر بیماران اعصاب و روان خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی بیمارستان شهید رجایی یاسوج، دکتر ایرج فتحی ابراز داشت: بیمارستان شهید رجایی یاسوج تنها مرکز تخصصی روان پزشکی استان است که با 2 بخش بستری مردان و زنان مشغول به ارائه خدمات درمانی به مراجعه کنندگان است.

وی با بیان اینکه بخش مردان با 28 و بخش زنان با 22 تخت فعال مشغول به ارائه خدمات است، ادامه داد: بیمارستان شهید رجایی یاسوج دارای بخش دیگر تحت عنوان بستری دوگانه است که این بخش ویژه بیماران با مشکلات روانی و وابسته به مواد اعتیاد آور است.

وی یادآور شد: بیماران بستری در این بیمارستان عمدتا دارای اختلالاتی همچون افسردگی، اسکیزوفرنی، دوقطبی و مشکلات روانی به همراه وابستگی به مواد اعتیاد آور است.

دکتر فتحی تصریح کرد: خدمات بیمارستان شهید رجایی یاسوج شامل خدمات روان پزشکی، کاردرمانی و روان شناسی است که موجب ارائه خدمات درمانی و دارویی، توان بخشی و مشاوره ای می شود.

وی اضافه کرد: با توجه به خدمات گسترده این بیمارستان و به سبب نوع بیماران بستری که عمدتا دچار ناتوانی مالی هستند، همراهی خیرین سلامت موجب کاهش هزینه های وارده به بیماران و خانواده هایشان و بهبود روند سلامتی آنان می شود.

رئیس بیمارستان شهید رجایی یاسوج با اشاره به اینکه بخش مددکاری بیمارستان شهید رجایی یاسوج با شناسایی بیماران بی بضاعت و نیازمند، خدمات درمانی را با تخفیفات قابل توجهی ارائه می دهد، افزود: بسیاری از بیماران پس از ترخیص از بیمارستان نیازمند خدمات پس از بستری هستند که با همکاری خیرین می توان موجب تحقق این مهم شد.

وی در پایان ابراز داشت: همکاری شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر، دانشگاه علوم پزشکی، استانداری، اداره بهزیستی و سایر ارگان های مرتبط موجب کاهش آمار مراجعین بیمارستان های اعصاب و روان، افزایش خدمات درمانی به آنان، بهبود کیفیت خدمات رسانی و ارتقا روند درمانی آنان خواهد شد.


١١:٢٣ - دوشنبه ٧ مرداد ١٣٩٨    /    شماره : ٢٥٢٦٨    /    تعداد نمایش : ٩٨٧


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
تمامی حقوق برای بیمارستان شهید رجایی یاسوج محفوظ می باشد.