چهارشنبه ٠٥ آذر ١٣٩٩


  چاپ        ارسال به دوست

ارتقا کیفیت خدمات درمانی در بخش های روانپزشکی و شیمی درمانی بیمارستان شهید رجائی یاسوج

به گزارش روابط عمومی بیمارستان شهید رجایی یاسوج، دکتر ایرج فتحی ارتقا سطح کمی و کیفی خدمات درمانی همزمان با انجام اقدامات و برنامه های آموزشی و پیشگیرانه را یک سیاست راهبردی عنوان کرد و ابراز داشت: تعویض تعدادی از تخت های معمولی با تخت های مخصوص در بخش روانپزشکی بیمارستان شهید رجایی از نمونه این اقدامات بوده است.

وی ادامه داد: تخت های مخصوص از ضریب امنیت بالاتری نسبت به تخت های معمولی برخوردار هستند.

دکتر فتحی تجهیز بخش های روانپزشکی زنان و مردان و محوطه بیمارستان به دوربین مدار بسته با هزینه ­ای بالغ بر 900 میلیون ریال را اقدامی دیگر در جهت حفاظت و امنیت بیماران ذکر کرد.

وی اظهار داشت: محصور سازی و ایجاد فضای سبز در محوطه هوا خوری بخش روانپزشکی مردان و تجهیز آن با امکانات لازم همچون آلاچیق و نیمکت از دیگر طرح های اجرا شده در بیمارستان شهید رجایی یاسوج است.

دکتر فتحی تصریح کرد: پس از افتتاح این طرح، پروژه محصور سازی و تجهیز محوطه هوا خوری بخش روانپزشکی زنان نیز شروع خواهد شد.

وی همچنین رنگ آمیزی نمای بیرونی بخش های درمانی و نوسازی ساختمان اداری بیمارستان را از دیگر اقدامات انجام شده در جهت زیباسازی بیمارستان عنوان کرد.

رئیس بیمارستان شهید رجایی یاسوج اعلام کرد: توسعه بخش روانپزشکی، راه اندازی بخش دوگانه جهت ارائه خدمات بستری به بیمارانی که مشکل وابستگی به مواد افیونی دارند، ایجاد و راه اندازی بخش ویژه(VIP) برای بیماران روانپزشکی و فراهم آوردن شرایط برای آموزش دستیار روانپزشکی از جمله ملزومات بخش های روانپزشکی بیمارستان شهید رجایی است که به زودی انجام خواهد شد.

دکتر فتحی اذعان کرد: یکی دیگر ازبخش های بیمارستان تخصصی شهید رجایی، بخش شیمی درمانی و آنکولوژی است که در سال گذشته علاوه بر اینکه بخش سرپایی آنکولوژی بزگسالان به بخش بستری ارتقا یافت، بخش آنکولوژی اطفال با 2 تخت فعال نیز راه اندازی شد و در این بخش ها 8 پرستار  و 3 پزشک متخصص به صورت شبانه روزی خدمات لازم را به بیماران ارائه می­ کنند.

دکتر فتحی با بیان اینکه ماهانه 250 تا 300 بیمار در بخش آنکولوژی بیمارستان شهید رجایی خدمات لازم را دریافت می­ کنند، خاطر نشان کرد­­: ساخت بخش غربالگری سرطان با هزینه ای بالغ بر 12 میلیارد و 500 میلیون ریال  در دهه فجر 96 به اتمام رسید و اکنون منتظر جذب اعتبار جهت تجهیز این بخش هستیم. 

وی با اشاره به اینکه تجهیز بخش غربالگری سرطان نیاز به 12 میلیارد ریال اعتبار دارد، تاکید کرد: ایجاد داروخانه، آزمایشگاه و بخش رادیولوژی نیزپروژه­ هایی هستند که راه اندازی آن ها در بیمارستان شهید رجایی یاسوج برای رفاه حال بیمارشیمی درمانی و ارائه خدمات مطلبوب تر به آن ها احساس می ­شود.

وی اظهار داشت: تهیه و تجهیز اتاقی برای استقرار موسسه خیریه نور از دیگر اقدامات انجام شده بوده است و انجام فعالیت های اولیه در جهت تاسیس موسسه خیریه بیمارستان نیز از کارهای در دست اقدام  مدیریت بیمارستان است.     

 رئیس بیمارستان شهید رجائی یاسوج با عنوان این مطلب که سلامتی مقوله ای است که مختص به یک دوره و زمان خاص نبوده و در تمامی زمان ها نیاز به توجه دارد، ابراز کرد: هفته سلامت فرصتی برای آگاهی بخشی بیشتر به مردم در خصوص ریسک فاکتورهای سلامتی و همچنین وضعیت امکانات و خدمات بهداشتی و درمانی در جامعه  است.

وی بیان نمود: پخش پملفت و بروشورهای آموزشی، برپایی چادر سلامت، ویزیت رایگان بیماران و اندازگیری فشار و قند خون مراجعین، بخشی از فعالیت های مجموعه بیمارستان تخصصی شهید رجایی یاسوج در هفته سلامت بوده است.

دکتر فتحی در پایان یادآور شد: امیدواریم با همکاری و تعامل بیشتر خیرین و مسئولین دانشگاه علوم پزشکی بزودی شاهد تاسیس داروخانه در بیمارستان شهید رجایی باشیم.6-142

 

 


١٢:٠٦ - 1397/08/15    /    شماره : ٢٢٢٧١    /    تعداد نمایش : ٢٨٠خروج
تمامی حقوق برای بیمارستان شهید رجایی یاسوج محفوظ می باشد.