امام على عليه ‏السلام فرمودند: خداوند مرا پيشواى خلق خود قرار داد. از اين رو، بر من واجب كرد كه درباره خودم و خورد و خوراك و پوشاكم همانند مردمان تنگدست باشم تا نادار به نادارى من تأسى جويد و توانگر را توانگرى‏اش به طغيان و سركشى نكشاند. [بحار الأنوار : 40 / 336 / 17]
کد انتخاب شده وجود ندارد
اوقات شرعی
اخبار > جلسه پیگیری مشکلات بیماران اوتیسم با اختلالات عصبی برگزار شد


  چاپ        ارسال به دوست

جلسه پیگیری مشکلات بیماران اوتیسم با اختلالات عصبی برگزار شد

جلسه هماهنگی در خصوص بیماران اوتیسم با اختلالات عصبی با حضور سرپرست معاونت اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج، دکتر فتحی متخصص اعصاب و روان و مسئول سازمان مردم نهاد اوتیسم استان در بیمارستان شهید رجایی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی بیمارستان شهید رجایی یاسوج، سرپرست معاونت اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: جلسه هماهنگی بیماران اوتیسم با اختلالات عصبی با هدف درمان مددجویان اوتیسم و خانواده های آن ها توسط متخصصین اعصاب و روان در مراکز نگهداری برگزار شد.

کرامت اله زندی قشقایی افزود: توانبخشی به هنگام و علمی حدود 50 تا 75 درصد از توانمندی های کودکان اوتیسم در سنین بزرگسالی باز می گردد و از مشکلات حضورشان در جامعه می کاهد.

وی ابراز کرد: حمایت دندانپزشکی مددجویان اوتیسم و درمان روحی، روانی مبتلایان اوتیسم و خانواده های آنها ضروری است، امیدورایم که با حمایت متخصصان خیر بتوانیم از مشکلات اوتیسم و خانواده های آنها بکاهیم.

دکتر فتحی رئیس بیمارستان شهید رجائی نیز با بیان اینکه بیماری اوتیسم بیشتر در خانواده های سطح پایین از نظر مالی یافت میشود گفت: گاهی میبینیم که کا اعضای خانواده دچار مشکلات روانی و افسردگی شده اند بنابراین نیاز به حمایت مالی و روانی دارند.

وی کمک خیرین را بهترین راهکار برای رسیدگی به اینگونه بیماران دانست و گفت: این بیماران مشکلات و اختلالات رفتاری و پرخاشگری و پیش فعالی نیز دارند که نیاز به درمان و کمک دارند.

به گزارش وب دا؛ این جلسه به منظور درمان مددجویان اوتیسم و خانواده های آنها توسط متخصصین اعصاب و روان در مراکز نگهداری آنها صورت گرفت.

 


١٨:٣٧ - 1397/06/21    /    شماره : ٢١٥١٧    /    تعداد نمایش : ٧٤خروج
کد انتخاب شده وجود ندارد
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 5395
 بازدید امروز : 16
 کل بازدید : 59120
 بازدیدکنندگان آنلاين : 10
 زمان بازدید : 0.6708