امام على عليه ‏السلام فرمودند: خداوند مرا پيشواى خلق خود قرار داد. از اين رو، بر من واجب كرد كه درباره خودم و خورد و خوراك و پوشاكم همانند مردمان تنگدست باشم تا نادار به نادارى من تأسى جويد و توانگر را توانگرى‏اش به طغيان و سركشى نكشاند. [بحار الأنوار : 40 / 336 / 17]
کد انتخاب شده وجود ندارد
اوقات شرعی
اخبار > دکتر رضایی از ایجاد نخستین مرکز روانپزشکی روزانه در بیمارستان شهید رجائی یاسوج خبر داد.


  چاپ        ارسال به دوست

دکتر رضایی از ایجاد نخستین مرکز روانپزشکی روزانه در بیمارستان شهید رجائی یاسوج خبر داد.

رئیس بیمارستان شهید رجایی یاسوج به مزایای این طرح اشاره کرد و گفت: آموزش‌های گروهی در مراکز روانپزشکی روزانه از نظر هزینه و تجهیزات برای ارائه خدمات به بیماران مقرون به صرفه است که در روز خدمات به این دسته از بیماران ارائه می‌شود ونیاز به اقامت شب در بیمارستان ندارند.

وی به خدمات این بیمارستان اشاره کرد و افزود: این بیمارستان متشکل از سه بخش اعصاب روان مردان، زنان، بخش خدمات کار درمانی وبخش شیمی درمانی است که بخش اعصاب روان مردان دارای 25تا 30 تخت ، بخش اعصاب روان زنان 20 تا 25 تخت و 11 تخت در بخش شیمی درمانی در حال حاضر مورد استفاده قرار می‌گیرد.

رئیس بیمارستان شهید رجایی یاسوج ارائه آموزش‌های مناسب وخدمات مشاوره‌ای و بیمار درمانی را از دیگر خدمات این بیمارستان به بیماران ذکر و بیان کرد: وسایل تفریحی و ورزشی نیز برای تقویت فعالیت جسمی در اوقات فراغت بیماران وجود دارد.

رضایی با اشاره به اینکه با اجرای طرح سلامت در دو سال گذشته وضعیت این بیمارستان نسبت به گذشته  بهبود پیدا کرده است، خاطرنشان کرد: ارتقاء کیفیت خدمات ،گسترش تخت‌های مصوب بیمارستان و ساماندهی محوطه بیمارستان از برنامه‌های در دست اقدام است.

رئیس بیمارستان شهید رجایی یاسوج در ادامه گفت: استان کهگیلویه وبویراحمد یکی از استان‌هایی است که نیاز به ورود هرچه بیشتر خیرین به حوزه سلامت دارد لذا در این حوزه می‌توانیم با مشارکت خیرین خدمات بیشتر و مطلوب‌تری را به مردم استان ارائه کنیم.

رضایی با بیان اینکه سلامت زیربنای توسعه پایدار است، عنوان کرد: حضور خیرین در کنار حوزه سلامت، خدمت به مردم را تسهیل می‌کند.

وی ایجاد زیرساخت‌های بهداشتی ودرمانی را نیازمند حضور خیرین دانست و گفت:  به طور قطع دولت به تنهایی قادر به برآورده ساختن تمام نیازهای حوزه سلامت نخواهد بود مگر اینکه خیرین در بخشی از این خدمات دهی و ایجاد زیرساخت‌ها در کنار دولت باشند.

رئیس بیمارستان شهید رجایی یاسوج با بیان اینکه اطلاع‌رسانی از وظایف اصلی رسانه‌ها است، ابراز کرد: در حیطه علوم پزشکی با توجه به شرایط خاص آن باید رسانه‌ها بستر ساز اعتماد بیشتر مردم به جامعه پزشکی باشند.

وی گفت: اصولا در پزشکی همیشه تاکید بر درمان صحیح است اگرچه ممکن است خطایی ناخواسته و در وقایع نادر اتفاق بیفتد که در اینجا نباید یک اتفاق نادر به عنوان یک اصل قلمداد شود.

رضایی تقویت اعتماد مردم به سیستم بهداشت ودرمان را از وظایف خطیر رسانه‌ها برشمرد و عنوان کرد: در چنین شرایطی است که بستر برای کار پزشکان متخصص و ماندگاری آنها برای ارائه خدمات مناسب به مردم فراهم می‌شود.

رضائی بیمارستان شهید رجایی یاسوج تشویق خیرین به کارهای عام المنفعه در حیطه سلامت را از کارکردهای ارزشمند رسانه توصیف کرد و اظهار امیدواری کرد: خیرین استانی و ملی در طرح‌های مرمت و بازسازی و تجهیزات مورد نیاز بیماران این بیمارستان را که از اقشار ضعیف جامعه هستند یاری نمایند که اثرات ماتقدم و ماتاخر از نظر معنوی وانسانی دارد.

وی توجه به توانمندی‌های پزشکی در استان را یادآور شد و گفت: در حال حاضر پزشکان بسیار توانمند و حاذق که از بهترین دانشگاه‌های کشور فارغ التحصیل شدند در بیمارستان‌ها و درمانگاه‌های دولتی و بخش خصوصی در حال خدمت‌رسانی به مردم استان هستند که این امر نیاز به مراجعه بیماران به خارج از استان را کاهش داده است.

رضایی مقوله مهم مبحث انگل‌زدایی از بیماران اعصاب روان را در جامعه از دیگر انتظارات ذکر وخاطرنشان کرد: این دسته از بیماری‌ها در همه کشورهای دنیا شایع است که مانند سایر بیماری‌های جسمی در بسیاری از موارد اساس و پایه زیست شناختی دارند و به خوبی به درمان‌های موجود دارویی و روان شناختی پاسخ می‌دهند.

وی تشخیص، درمان و پیشگیری از اختلالات روانپزشکی را بسیار مهم دانست و گفت: انگ بیماری نباید مانع از مراجعه افراد مبتلا برای دریافت خدمات‌درمانی شود


١٨:٤٩ - 1395/01/29    /    شماره : ١٤٢٥١    /    تعداد نمایش : ٦٧خروج
کد انتخاب شده وجود ندارد
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 4282
 بازدید امروز : 99
 کل بازدید : 54108
 بازدیدکنندگان آنلاين : 4
 زمان بازدید : 0.7020